AVCILAR AVUKAT BOŞANMA SEBEPLERİ

Boşanmak Nedir?

Aile hukuku ve boşanma davalarına ilişkin önemli konulardan bir tanesi de Avcılar boşanma sebepleri konusudur. Evlilik yapmış olan çiftlerin herhangi bir sebep göstermeksizin boşanmaları mümkün olmamakla birlikte Medeni Kanun içerisinde belirlenmiş olan bir takım genel ve özel boşanma sebeplerinin var olması, boşanmanın gerçekleşebilmesi açısından bir ön koşuldur. Bundan dolayı kanuna göre bir boşanma sebebinin mevcut olmaması halinde açılmış olan boşanma davaları reddedilecek ve boşanma işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

Boşanma Sebepleri Nelerdir?

Büyükçekmece Boşanma sebepleri içerisinde kişiler hem genel hem de özel sebepler mahkemeye sunabilmektedirler.

Eşlerden birinin sadakat yükümlülüğünü yerine getirememesinden dolayı bir başka biriyle bir birliktelik sürecinden geçmesine zina denmektedir. Zinadan dolayı eşlerden biri mahkemeye başvurmak isterse eğer zinayı öğrendikten en geç 6 ay içerisinde dava açması gerekmektedir. Zinayı öğrenip 6 ay geçtikten sonra dava açma hakkının olmadığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte büyükçekmece boşanma sebepleri arasında cana kast etmekte gösterilebilir. Eşler içerisinde birinin diğerinin canına kastetmesi bir diğer ifade ile öldürmeye kalkışması Medeni Kanun’a göre boşanma sebebidir. Bu durumun ortaya çıkmasından en geç 6 ay içerisinde saldırıya uğrayan kişi boşanma davasını açmış olmalıdır.

Eşlerden birinin pek kötü davranış göstermesi de Avcılar boşanma sebepleri arasında gösterilebilmektedir. Eşlerden biri diğerine kötü muamelede bulunup fiziksel ya da duygusal yönden şiddet uygulaması halinde boşanma sebebi olarak gösterilebilecek olan bir sebeptir. Beylikdüzü Boşanma sebepleri içerisinde ağır seviyede onur kırıcı davranışlara maruz kalmakta gösterilebilmektedir. Eşler içerisinde birinin diğerine kaldırılmayacak ağır derecede hakarette bulunması, küçük düşürücü davranışlara maruz bırakması ya da üçüncü kişiler önünde rencide etmesi özel olarak gösterilebilecek bir boşanma sebebidir.

Eşlerden birinin diğerini küçük düşürücü suç işlemesi ve işlemiş olduğu suçun diğer eş açısından evliliği devam ettiremeyecek derecede olması boşanma sebebi olarak gösterilebilecek bir davranıştır. Bunun yanında eşler içerisinde birisinin sürekli olarak arz edecek ve yaşam biçimi haline dönüşecek şekilde bir haysiyetsiz yaşam sürmesi diğer eş için Beylikdüzü boşanma sebebi olarak gösterilebilir. Boşanma sebebi olarak terk, akıl sağlığının bozulması ve evlilik birliğinin sarsılması gibi nedenlerde gösterilebilmektedir. Beylikdüzü Boşanma

Bir cevap yazın