AVCILAR BOŞANMA AVUKATLARI, BÜYÜKÇEKMECE BOŞANMA AŞAMALARI

Şiddetli geçimsizlik adı altında aslında yolunda gitmeyen her evliliğin son bulma şekli olarak boşanma davası açılır. Evlilikler her zaman istendiği gibi gitmez. Bazen en ufak bir sorun bile tarafları bu raddeye getirir.  Çiftler artık geçinemeyeceklerini anladıkları zaman son çare olarak boşanma davası açabilirler. Bu yönde dava yolu her zaman açıktır. Bu davaları Avcılar boşanma avukatları açar. Belli boşanma aşamaları vardır ve boşanma işlemini gerçekleştirmek için bu aşamaların hepsini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu yönde ve boşanma avukatları hakkında merak edilen her şey ve yapılması gerekilen şeylerin hepsini aşağıda bulabilirsiniz.

Boşanma Aşamaları (Süreci):

Avcılar Boşanma AVUKATI

1-)Dava Açma

  • Boşanma sürecinin başlaması için aynı zamanda bu sürecin ilk aşaması olarak dava açılır. Bu davaları aile hukuk mahkemelerine başvurarak açabileceğiniz gibi bazı durumlarda asliye hukuk mahkemelerine de müracaat ederek başvurabilirsiniz. Bu yönde boşanma avukatları size yardımcı olacaktır.
  • Boşanma aşamaları uzun ve zor bir süreçtir. Bu yönde tarafların oldukça sabırlı olması gerekir. Dilekçeyi mahkemeye verdikten sonra boşanma davasını açmış olursunuz. Yalnız karşı tarafa tebligatın gitmesi dilekçeyi yazdığınız günü izleyen en geç 15 gün içerisinde ulaşabilmektedir.
  • Boşanma davası açarken eğer iki taraf da anlaşmalı boşanıyorsa bu süreç çok daha hızlı ve kolay yürütebilirsiniz.

2-) Mahkeme Süreci:

  • Mahkeme süreci dava açıldıktan belli bir süre sonra dosya işlemleri tamamlandıktan sonra size verilen tarihte duruşma salonunda başlar. Bu süreç davanın sonucunu belirler.
  • Mahkemede eğer anlaşmalı bir şekilde iki tarafta boşanmak istiyor ve bu işlemi onaylıyorlarsa mahkemeye gelmeleri ve duruşmaya girmeleri gerekmektedir.  Aksi durumlarda taraflar çekişmeli ise ve birbirlerini görünce olay çıkarmamaları için vekaleten avukatları bu duruşmaya katılır ve tarafların katılmaları zorunlu değildir.

3-) Tarafların Dinlenmesi Ve Sonuç:

  • Tarafların dinlenmesi çekişmeli duruşmalarda uzun sürebilmektedir. Yeri geldiğinde ve mahkeme süresi uzadığı zaman 15 dakikalık molalar da verilebilir.
  • Anlaşmalı boşanmalarda bu süreç birkaç imza ile sonlanır. Ve taraflar resmi olarak boşanmış sayılır. Mahkeme işleri ve dava süreci burada biter. Avcılar Boşanma Avukatk

Bir cevap yazın